ЛАСКАВО ПРОСИМО!

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Добро пожаловать!
(если разместить сюда виджет, то он заменит этот тест)

IP камери Reolink

Опалювальний коллапс - причини та наслідки

Опалювальний коллапс - причини та наслідки

Несподівано до Сміли прийшла зима. Як завжди, в цю пору року, Сміляни, втомившись теплом своїх тіл гріти батареї, вийшли на Віче, мабуть, щоб стало трошки тепліше… Авжеж, людей можна зрозуміти. Всім реально холодно, а до кого йти, крім як на Віче? Люди давно вже заплуталися в хитросплетіннях місцевої влади. У нас тут взагалі не зрозумієш, хто править містом. Тому, всі налаштовані рішуче і готові відлупцювати будь-кого, на кого покажуть пальцем...

І коли в черговий раз зі сцени прозвучало: «Так це Колесник привів Енергоінвест, йдемо його бити! ...», у мене з'явилося кілька запитань до виступаючих і організаторів цього свята демократії.

Запитання перше:

Ви там що, реальність втратили взагалі! Колесник, до речі, вже вісім років не керує містом. Взагалі не керує. Ось як в 2010 році передав Решетняку місто, так і все, живе спокійним життям. Місто, якщо кому цікаво, передав без єдиної копійки боргу за газ, електроенергію і інших важливих заборгованостей. (Наприклад, зарплат комунальникам, медикам, освітянам та інших неприємних речей)

Питання друге:

Так. Він привів у Смілу Енергоінвест. Але хто небудь з вас, розумників, задавався питанням навіщо? Намагався в цьому розібратися? Ах. Так) Ви ж знаєте відповідь. Звичайно ж, щоб гроші красти!… Адже вам все і так зрозуміло. Ви б 100500 % саме цим і займалися на його місці… До речі, деякі з вас зараз саме на ньому. На цьому найцікавішому місці. Боюся запитати, як вийшло? Як там результати? Все добре?

Схоже, що не дуже…

Я жодним чином не хочу образити чесних борців з «ненависним енергоінвестом». Є й такі і їх більшість. Ну не розібралися. Часу не було. Потрібно було боротися… Але така боротьба нагадала мені одного мого товариша. Не буду називати, щоб не образився. Як людина він, насправді, дуже навіть хороший, чесний і принциповий. Ось тільки недалекий, в міру дурнуватий і геть не схильний до аналізу. Так ось. Він абсолютно впевнений, що якщо він у чомусь не може розібратися, значить там крадуть гроші. Ось 100 % крадуть, тільки не зрозуміло як. А так як він в принципі дуже мало в чому розбирається, так, бідний, і живе в оточенні злодіїв, шахраїв і казнокрадів ...

Але повернемося до Енергоінвесту. Навіщо у 2010 році Колесник, будучи міським головою, разом з депутатським корпусом, (майже одностайно) пішли на укладення договору про спільну діяльність та привели у Смілу приватну керуючу компанію? Так все просто. Місто втомилося протягом чотирьох років годувати з куцого місцевого бюджету постійно зростаючі апетити комунального Теплокомуненерго та ВодГео. На газ дай, на зарплату дай, на електроенергію дай, на ремонт дай, на те, на се дай… І так до нескінченності. І це десятки мільйонів гривень, які так потрібні для розвитку міста… І кожен раз іде вимога в ультимативній формі підняти тариф… От, якщо не дасте, або не так як ми порахували, то ВСЕ! Будете сидіти без води і в холоді!… Дістали, одним словом.

І що вийшло? Місто з 2010 року на тепло і воду, поки ними керував «ненависний інвест», виділяє з місцевого бюджету на підтримку тепло і водозабезпечення знаєте скільки мільйонів? А анітрохи!) Взагалі нічого. Витрачали все до копійки на «розвиток» міста, а на тепло і воду не давали взагалі. Нормально, так? Розвиток беру в лапки, бо, як житель нашого славного міста, не особливо бачу цей самий розвиток. Більше нагадує деградацію). Можливо багато вкрали на шляху розвитку, але це не доведено).

Так ось. І в цій самій спільній діяльності за місцевою владою залишилася тільки одна, не менш важлива, функція — КОНТРОЛЬ. Серйозний такий, постійний контроль. Щоб заборгованість ніяка не з'явилася, щоб виконувалася інвестиційна програма, щоб все працювало і тарифи не піднімалися. Зрозуміло, це складно, але для цього залишили цілого директора комунального підприємства зі штатом, достатнім для організації контролю, плюс управління ЖКГ, юристи, аудитори… Одним словом, нормально можна так контролювати. Якщо, звичайно, бажання є і мізків трошки. Три роки місто з цим контролем справлялося, а Інвест сумлінно виконував взяті на себе обов’язки. Опалювальний сезон розпочинався вчасно, боргів не було. Котельні модернізувалися. Частотні регулятори на водоканалі з'явилися і навіть вода цілодобово. І тариф всіх влаштовує… Лафа, одним словом, і ніяких витрат з місцевого бюджету. Міські керманичи встигли забути як виглядають двері Нафтогазу…

А на четвертому році спільної діяльності щось трапилося. Біда якась. Може люди змінилися, а може на хабаря хтось повівся. Цього вже не дізнатися. Але все пішло не так. Договір переписали, борги почали рости, а потім і взагалі водоканал вивели зі спільної діяльності.

Про це варто сказати трохи детальніше. Щастя то скільки було!) Раділи, як діти малі. Ну чесно. Це ж перемога! Ні. ПОБЄДА! Однозначно. Тільки результати такої перемоги сьогодні всьому місту боком вилазять. Скільки, боюся запитати, зараз мільйонів винен ВодГео? І скільки зараз вода коштує? Не дуже дорого? Ну, зате ж її нам продає комунальне підприємство, а не якісь варяги-управлінці! Однозначно перемога!

Але я зараз маю дещо нагадати. Це мають пам’ятати люди, що приймали участь у перемовинах з приватником у далекому 2010 році. Енергоінвест до останнього боровся і не хотів брати водоканал у спільну діяльність. Занадто великі витрати на модернізацію і дуже примарна окупність. Але питання стояло, або так, або ніяк. І вони погодилися. А щоб в майбутньому не виникало бажання перекласти це на плечі мешканців міста та підняти тариф на воду, в договір внесли один цікавий пункт — чинний на той час тариф фіксувався як максимально допустимий на весь період договору про спільну діяльність і не міг бути збільшений ні за яких обставин. Скажу по простому, якщо хто не зрозумів. Поки водоканал був частиною договору про спільну діяльність, ціна на воду не могла зрости ні на копійку. Інакше договір припинявся в односторонньому порядку а інвестовані кошти не поверталися.

Скажу чесно, коли дізнався, що водоканал тепер знову комунальний і бачачи як всі навколо цього радіють, мені хотілося кричати: «Ви що, ідіоти?». Але швидко передумав і вирішив, що люди знають, що роблять. Авжеж професіонали…

А тепер про справжню причину, чому і навіщо вивели водоканал зі спільної діяльності. Все до образливого банально і просто. Один високий в той час обласної чинуша, який сидів в замах у Тулуба, розуміючи, що влада партії регіонів падає швидше, ніж злітає його кар’єра, вирішив повернутися на свою вотчину. На Смілянський водоканал. Повернутися за будь-яку ціну. Якщо не сам, то хоча б сина посадити покерувати. І зробив це. По команді з ОДА змінили договір. Вивели водоканал зі спільної діяльності. Пішли на всі поступки Енергоінвесту, продовжили термін, зняли контроль, дозволили демонтувати все енергозберігаюче обладнання. Ну а що далі було, ви і так вже знаєте...

Що місто має на сьогодні в сухому залишку.

Місто розірвало договір про спільну діяльність і самостійно управляє роботою тепло та водопостачальних підприємств. Разом з цим до міста повернулася і вся відповідальність за забезпечення безперервної роботи галузі. Вже майже рік міська влада самостійно намагається організувати роботу вже своїх комунальних підприємств і, нажаль, поки що це їй не дуже вдається. Нажаль, бажання позбутися Енергоінвеста виявилося більшим за здоровий глузд, і угоду було припинено прямо посеред опалювального сезону. Не маючі чіткого плану дій, розрахунку можливих ризиків та інше… До чого це призвело? Борги, на сьогодні вже комунального підприємства, за кілька місяців роботи зрівнялися з боргами, що накопив за чотири роки і залишив місту Енергоінвест.

Тариф на опалення, навіть знижений і порахований на ціну НафтоГазу, що подає на затвердження наше рідне комунальне підприємство, все одно виявляється найбільшім у країні. І не треба казати, що там закладено повернення боргів! Немає цього в розрахунках. І немає в місті шаленого розбалансу від індивідуального опалення, про якій вам розказують. Є сурова реальність. До міста повернулися комунальні підприємства і, нажаль, ними керують особи, які звикли, і надалі будуть, вирішувати усі свої проблеми за рахунок збільшення тарифу та коштів місцевого бюджету…

Ну і на останок. В місті найближчим часом буде запущено опалення. І не тому, що міська влада знайшла рішення. І не тому, що депутати згуртувалися, заклали усе майно під кредит і навчилися домовлятися (читай — поділили портфелі). І, навіть не тому, що Сміляни на чолі з Рудиком перекрили дороги. Тепло з’явиться лише тому, що навесні вибори і те що відбувається — геть не по фен-шую. Не буде розумних рішень, борги залишаться і, з великою вірогідністю, до наступного опалювального сезону стануть значно більшими…

Але це вже геть інша історія…

P.S. Індивідуальне опалення залишається єдиним дієвим способом зігріти оселю з настанням холодів і є реальним захистом мешканців міста від непрофесійних дій місцевої влади. Нажаль…


14:36

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!