ШУЛЬГА: "Борги населення по сплаті послуг можуть бути масово передані колекторам."

ШУЛЬГА: "Борги населення по сплаті послуг можуть бути масово передані колекторам."

Діяльність, так званих, колекторських фірм продовжує набирати оберти. Загальновідомо, що їх поява ( на сьогодні близько 200) пов'язана з тим, що люди, які залишилися без зарплати або інших доходів, втратили й можливості вчасно повертати кредити.

У правоохоронців же зацікавлення повинна викликати законність роботи подібних підприємств, але по факту — не виникає. 


За кордоном, наприклад у США, колекторська діяльність законодавчо врегульована — встановлені рамки дозволеного і визначено, які дії щодо переконання боржника є допустимими, а які ні.

Колекторські фірми здебільшого діють досить жорсткими методами. Після закінчення чергового терміну погашення заборгованості працівники колекторських компаній або спеціальних підрозділів банків за допомогою листування, телефонних розмов та SMS-повідомлень намагаються, у першу чергу, переконати боржника добровільно сплатити. При цьому, зазвичай, телефонні дзвінки відбуваються як удень, так і вночі, а листи, що надсилаються боржникові, містять погрози й залякування. Більше того, колектори тиснуть на неплатників шляхом «знайомства» з їх близькими та родичами, а також шляхом повідомлення на роботу про наявність у неплатника невиконаного зобов'язання. І це тільки ті дії, які охоплюються так званим першим — м'яким етапом (soft collection).

Разом з тим, буде справедливим зазначити, що кожен повинен платити по своїх боргах. Дотримання цього принципу є передумовою функціонування економіки будь-якої країни. Але, до тих пір, поки не буде встановлено чіткого порядку дій, відповідальності, вимог до підбору персоналу – матимуть місце інциденти з негативними правовими наслідками, причому для обох сторін. Особливо актуальним питання може стати у зв'язку з підвищенням тарифів на газ та на житлово-комунальні послуги — борги населення по сплаті зазначених послуг можуть бути масово передані колекторам.

Віктор ШУЛЬГА
юрист

01:00
589

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!