ЛАСКАВО ПРОСИМО!

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Добро пожаловать!
(если разместить сюда виджет, то он заменит этот тест)

IP камери Reolink

З'явилася нова схема шахрайства за допомогою доступу до Приват24

З'явилася нова схема шахрайства за допомогою доступу до Приват24

Серед шахраїв останнім часом набуває популярності нова схема «розводу». Тепер вони отримують доступ до рахунків клієнтів Приват Банку за допомогою їхніх телефонних номерів.

От же яким чином це відбувається?

Найбільша кількість жертв зловмисників серед тих у кого публічний номер телефону, прив'язаний до акаунту Приват24. 

Наприклад Ви щось продаєте і поширили номер телефону в оголошенні, або ж займаєтеся збором коштів на лікування чи волонтерські потреби і Ваш номер так само фігурує в публічному доступі.

Зловмисник може зателефонувати Вам з кількох сторонніх номерів і покласти слухавку для того, щоб Ви йому перетелефонували, або ж кинути Вам «бомжа» з текстом «Перетелефонуйте мені будь ласка!». Після кількох таких дзвінків у нього є список останніх набраних Вами номерів. Після чого він прямує у відділення Вашого мобільного оператора і заявляє про втрату номеру, який поки що належить Вам. Для його «відновлення» йому необхідно надати номери телефонів за якими він телефонував останнім часом. І він надає ті самі номери за якими Ви перетелефоновували йому. 

Десять хвилин маніпуляцій і Ваш номер Вам більше не належить.

Шахраю лишається відновити пароль доступу до Вашого акаунту в Приват24 за допомогою викраденого у Вас номеру телефона і контроль до Ваших рахунків вже також у нього. Далі, він може зняти готівку за допомогою мобільного телефону, оформити покупки в інтернеті та оформити на Вас кредит, оскільки хоч доступ до рахунку Ви і втратили та рахунок все одно Ваш і відповідальність залишається за Вами.

Така схема часто практикується на OLX. Шахраї застосовуючи соціальну інженерію та вмовляють продавця товару кілька раз перетелефонувати на той чи інший номер.

Як не стати жертвою?

1. Номер до якого прив'язано Ваш акаунт Приват24, не має бути публічним. Бажано щоб крім Вас його взагалі ніхто не знав. Заведіть собі окремий номер і нікому з нього не телефонуйте. Тоді на нього теж не буде надходити сумнівних дзвінків.

2. Якщо Ваш операційний номер все таки публічний то постарайтеся бути обережними з незнайомими номерами.

3. Якщо Ви все таки виявили проблему з Вашим номером (перестав обслуговуватися і т.д.) Терміново вжийте заходів для блокування акаунту Приват24!

4. Якщо Ви все таки стали жертвою, терміново зверніться з відповідною заявою до правоохоронних органів та служби безпеки банку. Це не поверне Вам втрачених коштів, але якщо на Вас оформлять кредит це дасть Вам можливість оскаржувати його в судовому порядку.

11:44
3451

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!