• > Новини > НОВИНИ МІСТА
  • Комісія розглянула пропозицію “Смілянського АТП-17128” на зміну вартості проїзду

Комісія розглянула пропозицію “Смілянського АТП-17128” на зміну вартості проїзду

Комісія розглянула пропозицію “Смілянського АТП-17128” на зміну вартості проїзду

Тарифна комісія 16 січня розглянула пропозицію ПрАТ «Смілянське АТП-17128” щодо збільшення вартості проїзду у міських автобусах до 5-ти гривень за одну поїздку. Останнє підвищення вартості проїзду у міському транспорті для ПрАТ “Смілянського АТП-17128” відбулося у грудні минулого року. Тариф розміром у 4 гривні 50 копійок перевізнику затвердили на засіданні виконавчого комітету на початку вересня. Проти підвищення тарифу на проїзд у міському транспорті сміляни протестували, вимагали проведення моніторингу пасажирських перевезень та визначення того, чи затверджений тариф розміром у 4.50 є економічно обґрунтованим. Підготували навіть петицію до Смілянської міської ради, яка за невеликий проміжок часу зібрала 159 підписів із 150-ти необхідних та була опублікована на офіційному сайті Смілянської міської ради. Петицію розглядали на засіданнях та комісіях. Обрали комісію для перевірки дотримання міськими автобусами графіків руху та моніторингу кількості пасажироперевезень. Але перевізник ще в листопаді заявив про наміри підвищити вартість проїзду у громадському транспорті до 5.50 гривень.

Член комісії з питань тарифів Наталія Буркацька доповіла, що ПрАТ «Смілянське АТП-17128” розрахунок тарифу на пасажирські перевезення у автобусах загального користування у розмірі 5 гривень 50 копійок подали ще 10 листопада 2017 року. На зміну вартості тарифу вплинуло зростання з 1. 01. 2018 року мінімальної заробітної платні, яка зросла на 16, 4% з 3 200 до 3 723 гривень, зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, що й призвело до потреби перевізника скоригувати вартість тарифу по-новому та збільшити ціну за проїзд у громадському транспорті до 5.50 гривень. В запропонованому перевізником тарифі закладена рентабельність на рівні 15 %, за рахунок зниження рентабельності до 5 % тариф можна знизити чи скоригувати до 5.00 гривень, що й було запропоновано комісією з питань тарифів.

ПрАТ «Смілянське АТП-17128” має у Смілі 9 маршрутів, на які щоденно виходять 26 автобусів ( 360 рейсів за добу) та перевозиться до 3 мільйонів 500 тисяч пасажирів за рік.

За питання підвищення вартості проїзду у міських автобусах загального користування для ПрАТ «Смілянського АТП-17128” на рівні 5-ти гривень члени комісії з питань тарифів голосували кілька раз і в результаті таки підтримали пропозицію перевізника. Рішення комісії з пропозицією затвердити тариф на здійснення перевезень пасажирів у громадському транспорті на рівні 5.00 гривень буде опубліковано у газеті “Сміла”, а в лютому проект рішення винесуть на розгляд виконавчого комітету.   

Коментарі
Завантажуемо коментарі
Догори