• > Новини > НОВИНИ МІСТА
  • Об’єктам нерухомості, що підпадають під “інші об’єкти” зменшили оподаткування

Об’єктам нерухомості, що підпадають під “інші об’єкти” зменшили оподаткування

Об’єктам нерухомості, що підпадають під “інші об’єкти” зменшили оподаткування

 Вже не вперше Смілянська міська громадська організація “Колегія підприємців” у Смілі, якою керує О. В. Ніколаєв вимагала від міської ради внесення змін до рішення від 25.06. 2015 року № 71-1 “Про місцеві податки та збори”. Свої звернення ГО “Колегія підприємців” адресувала ще в.о. міського голови, секретарю міської ради В. Федоренку, але реакції на їх вимогу не було, а ні збоку депутатів, а ні від колишніх очільників міста. Крапки над “і” у цьому питанні поставила остання позачергова сесія Смілянської міської ради, на якій депутати, все ж таки, прийняли позитивне рішення та внесли необхідні зміни до п. 1.5. рішення Смілянської міської ради № 39-3 від 23.02.2017 р “Про внесення змін до рішення міської ради від 25.06. 2015 року № 71-1 “Про місцеві податки та збори”. Зміни, яких вимагали місцеві підприємці стосувалися визначення на 2018 рік ставки податку для об'єктів нежитлової нерухомості, які в рішенні не визначені точними назвами і підпадають від назву “інші об'єкти” .

В 2017 році ці об'єкти оподатковувалися за ставкою 1 % від розміру мінімальної заробітної плати.

-“Це в десять раз більше, ніж сплачують торгові центри, універмаги, кафе та інші об'єкти п. 1-7 даного рішення. МАФ і ринки взагалі не оподатковуються податком на нерухомість (ст. 266 ПКУ). Під десятикратне оподаткування потрапили комплекси нежитлових будівель, майстерні, сторожові, автоколони, автотранспортні підприємства, матеріальні склади, акумуляторні, кузні, цехи, тощо. Державною фіскальною відносить такі будівлі до категорії “інші об'єкти нежитлової нерухомості” з коефіцієнтом 1 % від мінімальної заробітної плати за м. кв, тобто 32 грн. Для порівняння за кафе чи торговий центр потрібно сплачувати 0,1% ( 3,2 грн за м. кв), - пояснюється у зверненні адресованим ГО “Колегія підприємців” до міської ради.

- “Виробництво — це основа економіки країни, а в нашому місті для цієї категорії підприємців встановлено одну з найвищих ставок податку на нерухомість” - зазначають у своєму зверненні представники ГО “Колегія підприємців”.

Цього разу до вимог підприємців депутати та міська влада прислухалися та внесли зміни до рішення міської ради від 25.06.2015 року “Про місцеві податки та збори”, в якому виділили виробничі приміщення, цехи, майстерні, акумуляторні, кузні в окрему категорію із ставкою 0,0 % оподаткування як і належить промисловості згідно п.266.2.2 ПКУ, а також зменшили ставку податку “іншим об'єктам нежитлової нерухомості” з 1 % до 0,05%.

Рішення депутатів громада міста та представники ГО “Колегія підприємців” зустріли схвальними оплесками.


 

Коментарі
Завантажуемо коментарі
Догори