Депутати вирішили прийняти невідкладних заходів, для забезпечення теплом міста

Депутати вирішили прийняти невідкладних заходів, для забезпечення теплом міста

У зв'язку з останніми подіями у Смілі, про які ми писали в матеріалах нижче, депутати міської ради  о 21. 30 годині 6 грудня провели 57-му сесію міської ради, де підтримали проект рішення Про вжиття невідкладних заходів щодо ситуації з теплопостачанням. Обшук в офісі ТОВ “Сміла Енергоінвест”, вилучення фінансових документів, затримання бенефіціара ТОВ “Комунальні системи України” у Києві  А. Карпенка і, це все за кілька годин вчорашнього дня, призвели до того що терміново у малому залі Будинку рад зібралися депутати міської ради для проведення засідання комісії ЖКГ та сесії міської ради, яка закінчилася о 2-й годині ночі. І хоча депутати не виспалися, бо працювали вночі, проте показали що в разі потреби можуть працювати злагоджено та мобільно. Причин, щоб проводити сесію в такий час було більше, ніж достатньо. У зв'язку з останніми подіями на ТОВ “Сміла Енергоінвест” працівники котелень отримали усну вказівку від керівництва відключати котельні від газопостачання, що й було зроблено останніми. Як зазначив під час засідання сесії керівник Смілянського відділу поліції Сергій Власенко до нього надійшла інформація, що ТОВ “Сміла Енергоінвест” має намір демонтувати та вивезти обладнання із смілянських котелень. Тому громадським активістам довелося вночі чергувати біля котелень. Участь у сесії взяли 27 депутатів. Сесію провели без розглядів запитів та звернень, а на порядок денний винесли єдине питання - затвердження проекту рішення Про вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення теплопостачання. Депутати проголосували за порядок денний в цілому та перейшли до розгляду питання порядку денного.

Головуючий на засіданні секретар міської ради Костянтин Синьогуб повідомив, що ТОВ “Сміла Енергоінвест” має ліміти газу всього на кілька днів до 10 грудня, а через 3-4 дні в місті може статися черговий тепловий колапс, адже опалювати місто не буде чим.

- До сьогоднішнього дня тепло подається те, що міська рада оплатила за опалення комунальних закладів. Лімітів на опалення житлових будинків ТОВ “Сміла Енергоінвест” не отримувало і не отримає. Потрібно шукати вихід із ситуації, що склалася. Адже події, які сьогодні відбуваються з опаленням в Смілі є закономірністю. На кону стоїть життя міста, - зазначив депутат міської ради Володимир Примак. Проект рішення “Про вжиття невідкладних заходів щодо ситуації з теплопостачанням” містив наступні пункти:

- визначити Смілянську міську раду споживачем природнього газу в порядку «останньої надії»,

- доручити директору КП “Смілакомунтеплоенерго” В. М. Пруссу укласти з ПАТ “Черкасигаз” договір розподілу природного газу; звернутися до НАК “Нафтогаз України” про укладання договору на постачання природного газу постачальником “останньої надії”; надати гарантії НАК “Нафтога України” на своєчасне і повне проведення розрахунків КП “Смілакомунтеплоенерго” за поставлений природній газ; надати гарантії ПАТ “Черкасигаз” за своєчасну оплату за розподіл газу для КП “Смілакомунтеплоенерго”; у разі відмови ПАТ “Черкасигаз” та НАК “Нафтогаз України” в укладанні договорів направити звернення до секретаря РНБО України про внесення пропозиції Президенту України про введення надзвичайного стану в Смілі у зв'язку з наявністю реальної загрози життю, безпеці та здоров'ю  населення міста.

 27 депутатів одноголосно підтримали запропонований проект рішення.

Для довідки: Постачальник “останньої надії” - відповідно до ЗУ “Про ринок природного газу”  та Правил постачання природного газу, постачальником “останньої надії” є визначений КабМіном постачальник, який не має права відмовити в укладенні договору постачання природного газу на обмежений період часу. 

Коментарі
Завантажуемо коментарі
Догори