Екологічне лихо: Фекалії з тваринницької ферми потрапили до р. Сріблянки.

Екологічне лихо: Фекалії з тваринницької ферми потрапили до р. Сріблянки.

У суботу, 2 грудня у с. Будки Смілянського району на території тваринницької ферми СТОВ “Лан” внаслідок інтенсивних опадів дощу стався прорив гноярки, де збиралися нечистоти утримуваних тварин, внаслідок чого фекалії тварин разом з дощовою водою витекли на дорогу та через канаву потрапили до річки Сріблянки, яка проходить по території м. Сміла та впадає в річку Тясмин. Ці річки не являються об’єктами водозабору для питних потреб населення Сміли та Смілянського району. Але з метою попередження шкідливого впливу на здоров’я людей та тварин смілян просять тимчасово утриматися від використання води р. Сріблянка ( від вул. Федорова по течії до р. Тясмин) для напування худоби та вилову риби.

Працівники СТОВ “Лан” ліквідували надзвичайну ситуацію протягом дня. Керівника товариства терміново було викликано на місце події. Працівниками товариства того ж дня було вжито всіх невідкладних заходів для ліквідації наслідків події. Ситуація знаходиться під контролем Смілянської РДА та Смілянської міської ради. На місце події виїжджали працівники Смілянського відділу поліції, які надали пояснення щодо ситуації, що склалася громадським активістам, які першими приїхали на місце події, відзняли відео та почали бити на сполох.

«...ці потоки, вибачте, гівна, бігли явно не першу і не десяту годину поспіль, вся дорога в селі була в них - вочевидь, коли вночі дощ був більший, то потік був завширшки з усю дорогу...

Сморід навкруги стоїть нестерпний. Скільки тонн цієї отрути для річки та всього живого вже потрапили до води? - прокоментував ситуацію на своїй сторінці у соціальній мережі “Facebook” громадський активіст, голова ГО “Об'єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини” Ілля Слободяник, який першим виїхав на місце події.

За словами Іллі Слободяника депутат міської ради Петро Абажей, якому громадські активісти вдячні за допомогу, про дану подію повідомив управління ДСНС, які допомогли знайти голову села с. Будки та працівників СТОВ "ЛАН", останні нарешті приїхали і почали загортати витоки із гноярки.

«От лише питання: ЧОМУ так пізно, лише після появлення нас і поліції в селі і ХТО буде відроджувати тепер річку та відшкодовувати нанесену довкіллю шкоду? - цікавиться І. Слободяник. Громадський активіст повідомив також Державну екологічу інспекцію в Черкаській області, від яких реакції на подію так і не дочекалися.

Громадські активісти вимагають аби міська і районна влада тримали на контролі ситуацію із витоком фекалій з тваринницької ферми та забрудненням місцевих річок, винних притягли до відповідальності, а державна екологічна інспекція Черкаської області порахували нанесені збитки екосистемам Сміли та Смілянського району. Коментарі
Завантажуемо коментарі
Догори