У міських автобусах змінилася вартість проїзду

У міських автобусах змінилася вартість проїзду

З сьогоднішнього дня вартість проїзду у міських автобусах зросла з 4-х до 4.50-ти гривень. 7 вересня цього року на засіданні виконавчого комітету Смілянської міської ради розглядалося питання затвердження вартості проїзду у міському транспорті до 4 гривень 50 копійок.

В результаті довгих обговорень члени виконавчого комітету вирішили підтримати проект рішення про підвищення вартості проїзду до 4 гривень 50 копійок, але з урахуванням того, що перевізники зобов'язуватимуться до Нового року здійснювати перевезення пасажирів за ціною 4 гривні та паралельно спеціально створена комісія проведе моніторинг пасажироперевезень та перевірить економічну обґрунтованість тарифу. Проте, своїх обіцянок перевізники не дотрималися і за кілька днів до початку грудня оголосили про те, що вартість проїзду в автобусах зросте до 4.50-ти вже з 1 грудня. Водночас перевізники не забули попередити про те, що якщо й надалі змінюватиметься собівартість пасажироперевезень, то вже через кілька місяців розглядатиметься питання про збільшення вартості проїзду в міському транспорті до 5-ти гривень, а то й більше.

На офіційному сайті Смілянської міської ради 26 листопада була опублікована петиція, в якій громада Сміли вимагала залишити проїзд по 4.00 гривні до квітня 2017 року, так як попереднє підвищення вартості проїзду з 3.50 до 4.00-х гривень, яке відбулося у лютому 2017 року не було затверджено виконавчим комітетом та не розглядалося транспортною комісією. На думку громадських активістів попереднім безпідставним підвищенням вартості проїзду пасажирам завдано фінансових збитків на суму понад мільйон гривень.

...рівень надання послуг із перевезення пасажирів в смілянському транспорті не покращується із зростанням тарифів на проїзд. Пасажирам не видають квитки, завдяки чому значна частина прибутку не обліковується. Перевізники не дбають про безпеку та комфорт пасажирів. Має місце недотримання етики спілкування з пасажирами.
Зважаючи
про це, просимо врахувати думку громади, яку 7 місяців змушували незаконно сплачувати за проїзд на 50 копійок дорожче, та відшкодувати завдані збитки непідвищенням тарифу до 7 квітня 2018 року. У разі непогодження перевізників, просимо розглянути питання про розірвання договорів та оголошення нових тендерів на пасажироперевезення в Смілі”, - йдеться у тексті петиції, яку до завершення зібрання підписів станом на 1 грудня вже підписали 157 осіб при необхідних 150-ти підписах. Відтепер міська рада має розглянути петицію та винести своє рішення.

- “Петиція - це ще не рішення міськради. Це наша незгода з діями перевізника. А поки не буде рішення міськради, ви знаєте, що робити. Можете їздити, як Ілля Слободяник у серпні, коли замість 4 грн. давав 3,50. Вмикайте телефони, документуйте всі факти, збирайте квитки. Можете платити 4,50 грн. Це ваш вибір, - прокоментувала ситуацію з підвищенням вартості проїзду у транспорті Сміли одна із ініціаторів написання петиції Тетяна Бойко, яка закликає смілян не виливати свій гнів на водіїв маршруток, котрі є підневільними людьми та радить телефонувати в АТП, в міськвиконком та вимагати зменшення вартості проїзду.

- “Не забувайте: у нас в країні – народовладдя. Вони – для нас, а не ми – для них. І не опускайте завчасно руки. Треба просто не здаватися. Зрозумійте, те, що ми зробили, зібравши 155 підписів із 150 необхідних, – це небачене явище. Якби не підписали б цю петицію, ніхто б не порушував це питання в міськраді. А тепер – зобов’язані. Ми сильні, просто треба вірити в свою силу і знати свої права! Тож давайте будемо робити це разом!” - пише авторка петиції у своєму пості на сторінці у соціальній мережі “Facebook”.

Коментарі
Завантажуемо коментарі
Догори