ЛАСКАВО ПРОСИМО!

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Добро пожаловать!
(если разместить сюда виджет, то он заменит этот тест)

IP камери Reolink

В Смілі з’явився авто УКХ радіоканал

В Смілі з’явився авто УКХ радіоканал

Мета проекту полягає в об’єднанні солідарних та небайдужих водіїв в мережу учасники якої зможуть обмінюватися інформацією про ситуацію на дорозі та звертатися за допомогою один до одного каналами радіозв’язку.

Подібні радіоканали вже давно існують в інших містах і ось нарешті з’явився і в Смілі. Засновник не займався винаходженням велосипеду і за основу взяв принцип роботи автоканалу сусідніх Черкас.

Для користування каналом, необхідно мати автомобільну чи портативну радіостанцію яка працює в LPD, або PMR діапазон, ознайомитися з правилами ведення радіообміну та регламентом радіоаматорів та отримати внутрішній позивний місцевого радіоканалу для ідентифікації всередині каналу.

Оскільки дані частоти хоч і вважаються доступними для цивільного використання, та все ж таки належать до переліку радіоаматорських частот і приорітет на їхнє використання, закріплений за останніми.

Для роботи каналу було вибрано 2 частоти — 433.500MHz (18 канал LPD діапазону Low Power Device) та 446.00625MHz (1 канал PMR діапазону Private Mobile Radio). Українським законодавством дозволено вільне використання цих діапазонів засобами цивільного зв’язку, але з певним обмеження за потужністю: LPD — 1.5Вт, PMR — 0.5Вт. Дані діапазони було вибрано через доступність обладнання, оскільки вартість радіостанцій які працюють в цих діапазонах починається всього від 15 умовних одиниць що може собі дозволити більшість водіїв. До того ж ці діапазони в Смілі порівняно чисті оскільки Смілянський радіоефір не перевантажений радообміном як у великих містах. Тому на цих частотах ніхто нікому не буде заважати.

Для LPD та PMR діапазонів добре підходять радіостанції китайського виробника Baofeng. Саме вони є тим компромісним рішенням за оцінкою ціна/якість. Не радять використовувати дані рації із зовнішньою антенною, але як портативне рішення ці девайси зарекомендували себе досить пристойно. Їхня вихідна потужність вища ніж дозволено використовуватим Українським законодавством, але існує можливість її обмеження до 1.5Вт, що цілком відпроваідає вимогам використання LPD діапазону. Користувачі каналу, які мають бажання використовувати потужніші радіостанції, будуть змушені реєструвати офіційний позивний радіоаматора. Після чого для них стане доступною вихідна потужність передавача в 5Вт. Для роботи в PMR діаппазоні чудово підходять Motorola Woki Toki, або її аналоги.

З підбором, придбанням та налаштуванням обладнання на каналі теж обіцяють допомогти.

Виходячи з площі міста, канал не має репітора, але якщо на практиці буде виявлено його необхідність то його інсталяція цілком може бути розглянута. Якщо канал виявиться цікавим Смілянським автомобілістам то найближчим часом буде розширений до СВ діапазону, а тако ж буде виділена частота для цифрового радіообміну.

Тож чим радіоканал може бути кориснішим за мобільний зв’язок?

Перше, з достоєнств, які слід було б відмітити це — оперативність. Оперативна інформація про ситуацію на дорозі, стан дороги, затори (хоча вони в Смілі не часте явище), ДТП. Можна оперативно отримати як фізичну так і правову допомогу від колеги по каналу, який може бути поруч і не чекати когось хто їде на допомогу з іншого кінця міста. Солідарність користувачів автоканалу допоможе вирішити багато проблем, які можуть статися на дорозі.

Заявки на отримання внутрішнього позивного приймаються на сторінці в соціальній мережі https://www.facebook.com/avtochenal/

Опитування:

Чи вважаєте Ви корисним даний проект?

 
 
23:01
1905

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!